פרסומים

היבטים טיפוליים בתהליך המשוב באבחון הפסיכו-חינוכי

ראביד-חיון, ה' ובן ריי, מ' (16 בינואר 2024). היבטים טיפוליים בתהליך המשוב באבחון הפסיכו-חינוכי. פסיכולוגיה עברית. https://www.hebpsy.net/articles.asp?id=4639


פסיכולוגיה חינוכית מסביב לשעון

בן ריי, מ. , כנפי בליי, א. (2016). פסיכולוגיה חינוכית מסביב לשעון: עבודת הפסיכולוג החינוכי בראי קהילתי. [גרסה אלקטרונית]. נדלה ב 29/5/2017, מאתר פסיכולוגיה עברית:
http://www.hebpsy.net/articles.asp?id=3485


פרק של הפודקסט "פנס ללב" על פסיכולוגיה חינוכית של מחוז תל אביב שהשתתפתי בו. שוחחנו על תהליך האבחון פסיכודידקטי והרבה מחשבות סביבו, משאלת האבחון, הכלים, דו לשוניות ופידבק.


האם ילדים מתקשים חייבים ללמוד בחופש?

הורים רבים פונים לאבחונים בקיץ. זה זמן נוח להבין מה קורה, כמו כל זמן אחר לאורך השנה. אבל מה לגבי טיפול? והאם כדאי להמשיך סיוע לימודי הקיץ?

למאמר שלי במאקו 10.7.2023


למה ילדים בכיתה ג׳ צריכים שיקריאו להם סיפורים?

כהורים אנחנו יודעים שחשוב להקריא לילדים בגיל הרך כדי לחשוף אותם לספרים. אנחנו נוטים הרבה פעמים להפסיק להקריא לילדנו כשהם מתחילים ללמוד לקרוא, ואנחנו מדגישים את החשיבות של תרגול קריאה כי הם צריכים ללמוד לקרוא. הבעיה היא שבגלל שהילדים רק בשלב ראשוני, הקריאה איטית וגוזלת אנרגיה. כשאנחנו עסוקים בקריאה טכנית לפעמים לא נשארים לנו כוחות להבנה של הסיפור וההנאה פוחתת

למאמר שלי במאקו 22.6.2023


מה? הילד שלי צריך אבחון פסיכודידקטי?

הילד מתקשה בקריאה, הילדה נאבקת בכתיבה, גם לוח הכפל לא נכנס לראש. האם אבחון הוא הפתרון? ייתכן שכן, אבל קודם חשוב להבין מה מקור הקושי, לבדוק אם אפשר לדייק את שיטת הלימוד – ולא להישאב לתפיסות שלנו את עצמנו (מי אמר "אם היא רק תרצה היא תצליח"?)

למאמר שלי ב-ynet